איך לבחור תקליטן לאירוע קטן

עומדים לקיים אירוע פרטי או עסקי למספר מצומצם של אורחים באווירה אינטימית ונעימה? מחפשים אחר שירותי מוסיקה המותאמים למטרות האירוח האינטימי? זה הזמן לדעת הכול על הליכי בחירת תקליטן לאירוע קטן.

אירועים קטנים – מה זה בכלל?

אירוע אינטימי וקטן הוא אחד מסוגי האירועים המתקיימים מדי יום וערב באחד ממתחמי האירוח השונים המיועדים לצורך כך ברחבי ישראל. אירועים אלו כוללים בתוכם אירועים קטנים למטרות פרטיות כגון: בריתות, אירועי בר/בת מצווה, אירועי חתונה קטנה, מסיבות אירוסין/ימי הולדת וכדומה וגם למטרות עסקיות כגון: אירועי חברות, אירועי קד"מ, אירועי השקה וכדומה.

האירוע האינטימי והקטן מתאפיין בין היתר במספר מצומצם של משתתפים (בדרך כלל החל מ-25 אורחים ועד 250 משתתפים), באווירה אינטימית ונעימה ובמתן יחס אישי מצד צוותי האירוח וההפקה במקום בו בחרתם לקיים את האירוע.

איך לבחור תקליטן לאירוע קטן
איך לבחור תקליטן לאירוע קטן

תקליטן לאירוע קטן – מה זה אומר?

בדומה לכל אירוע גדול, גם האירועים הקטנים משלבים בתוכם שירותי מוסיקה המוצעים על ידי תקליטן לאירועים המתמחה במתן שירותי מוסיקה לאירועים קטנים ו/או בינוניים בסדרי גודל של 25 עד 250 משתתפים. הקו המוסיקלי המושמע באירועים אלו שונה באופיו מהקו המוסיקלי המאפיין את האירועים הגדולים וזאת מכיוון שברוב האירועים הקטנים מושם דגש על האווירה האינטימית והיחס האישי לכל אורח/ת מאשר על הצורך במסיבת ריקודים תוססת במסגרתה מפזזים ורוקדים על גבי רחבת הריקודים מספר גדול של משתתפים באירוע.

כפועל יוצא מכך, הליכי בחירתו של תקליטן לאירוע קטן, שונים במהותם ומטרתם (ברוב המקרים) מהליכי בחירת תקליטנים ונותני שירותי מוסיקה לאירועים גדולים.

מהם הפרמטרים המקצועיים לבחירת דיג'יי לאירועים קטנים?

בדומה לכל אירוע פרטי או עסקי אחר, גם האירועים הפרטיים הקטנים והאירועים העסקיים הקטנים, מחייבים אתכם לשים דגש על הצד המוסיקאלי של האירוע ועל האופן בו אתם בוחרים את נותן השירות המוסיקאלי אשר ילווה את האירוע הקטן המתוכנן על ידיכם.

בין יתר הפרמטרים המקצועיים לבחירת דיג'יי לאירועים קטנים מומלץ להתייחס בראש ובראשונה למספר מאפיינים עיקריים של האירוע כגון:

  • המקום בו אתם בוחרים לקיים את האירוע – בדקו האם המקום ערוך ומותאם למטרות השמעת מוסיקה לאירועים, לרבות, מערכות הגברה וסאונד איכותיות, החזקת אישור מטעם א.מ.י (ארגון אמני ישראל) בכל הנוגע להשמעת יצירות מוסיקליות בציבור, עמדה מאובזרת בו יתמקם התקליטן וכדומה.
  • הגדירו מראש את האופי הרצוי לכם לאירוע- האם מדובר באירוע אינטימי במסגרתו המוסיקה היא רק לצרכי ליווי ברקע או האם מדובר באירוע המשלב בתוכו גם מסיבת ריקודים?
  • נסו לאפיין את הצרכים המוסיקאליים שלכם לאורך שלבי האירוע בהתאם לשלבי האירוח השונים כגון: קבלת פני האורחים, זמן הגשת הארוחות באירוע, טקסים מיוחדים אותם תרצו לקיים במהלך האירוע וכדומה.

מאפיינים אלו יסייעו לכם לגבש את הקו המוסיקאלי הנכון עבורכם לאורך האירוע האינטימי אותו אתם מקיימים למספר מצומצם של אורחים. במקביל, לאורך בחירת התקליטן לאירוע מומלץ להיוועץ עם אנשי המקצוע השונים עימם תתקשרו בכל הנוגע לבחירת הקו המוסיקאלי הנכון לאירוע שלכם על פי המאפיינים הנ"ל.

 

 

כיצד לבחור תקליטן לאירוע קטן?

לאחר שהגדרתם מראש את המאפיינים הכללים של האירוע הקטן שלכם, הקפידו לעקוב אחר ההנחיות הבאות לצורך בחירת נותן השירות המוסיקלי לאירוע:

  • בדקו מהו הניסיון המקצועי העומד לרשות נותן השירות בכל הנוגע לשירותי מוסיקה לאירועים קטנים המותאמים לאופי וסוג האירוע המתוכנן על ידיכם.
  • בדקו מהו הציוד המקצועי הנדרש לכם לצורך השמעת מוסיקה במהלך האירוע הקטן והאם התקליטן שאת שירותיו אתם עתידים לשכור מחזיק בציוד זה.
  • בקשו מהתקליטן להעביר לידיכם רשימת ממליצים עימם תוכלו לברר בנוגע לאיכויותיו של התקליטן. הקפידו לבקש המלצות מלקוחות אשר שכרו את שירותיו של התקליטן למטרות שירותי מוסיקה לאירועים קטנים הדומים לאירוע המתוכנן על ידיכם. כמו כן, מומלץ לבקש המלצות אודות התקליטן באמצעות רשת האינטרנט והפייסבוק.
  • בדקו מהם השירותים הנלווים המוצעים לכם על ידי התקליטן והאם הם יכולים להתאים לאופי האירוע הקטן אותו אתם עומדים לקיים, לרבות, שירותי הנחייה, הפעלת אטרקציות במהלך האירוע וכדומה.
  • בדקו את זמינותו של התקליטן בהתאם למועד האירוע המתוכנן על ידיכם.
  • בדקו האם התקליטן מחזיק באישור מטעם אמי (ארגון אמני ישראל) לצורך השמעת מוסיקה ישראלית במהלך האירוע.
  • בדקו מהו המפרט הטכני הנדרש על ידי התקליטן לצרכי תפעול שירותיו במהלך האירוע שלכם והאם המקום בו אתם עומדים לקיים את האירוע כולל את המפרט הנדרש.

לאחר שקיימתם הליך השוואתי בין מספר תקליטנים המתמחים במתן שירותי מוסיקה לאירועים קטנים, אנו ממליצים לכם לבחור בתקליטן עימו נוצרה האינטראקציה הטובה ביותר במהלך הליך הבחירה. לאחר מכן, אנו ממליצים לכם לאפיין בפני התקליטן את כל מרכיבי האירוע הקטן אותו אתם מתכננים ולהישמע להמלצותיו בכל הנוגע לבחירת הקו המוסיקלי לאירוע.

לסיכום, אירועים קטנים המיועדים למטרות שונות ולמספר מצומצם של אורחים ומשתתפים, מחייבים אתכם לשים דגש גדול על בחירת מרכיבי האירוח וההפקה השונים, לרבות, הליך בחירת תקליטן לאירוע קטן. הטיפים, העצות וההנחיות אותן ריכזנו עבורכם בכתבה זו, יוכלו לסייע גם לכם לבחור את התקליטן הנכון ואת הקו המוסיקלי הנכון לאירוע האינטימי, הקטן והמיוחד אותו אתם עומדים לקיים בזמן הקרוב.

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *