איך לבחור תקליטן לבר מצווה

חוגגים בר מצווה לילדיכם? מתכננים להפיק אירוע משולב המיועד גם לבני המשפחה המורחבת וגם לחבריו וחברותיו של כוכב האירוע? במדריך המלא שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע אודות שירותי מוזיקה לבר מצווה והאופן בו מומלץ לבחור תקליטן לבר מצווה.

שירותי מוזיקה לאירועים – מה חשוב לדעת?

שירותי מוזיקה לאירועים הם למעשה שירותים המוצעים לכם על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המתמחים בבחירת הקו המוסיקאלי הנכון לאירוע וכפועל יוצא מכך השמעת השירים הנכונים לאורך כל שלבי האירוע. שירותי המוסיקה המודרניים לאירועים מוענקים לכם על ידי חברות מוסיקה לאירועים מנוסות או על ידי תקליטן לאירועים מוביל בתחומו והם משלבים בתוכם מגוון רחב של סגנונות מוסיקאליים המותאמים לכל אחד ואחד משלבי האירוע בהתאם לאופיו, מספר המשתתפים בו, המכנה המוסיקאלי המשותף הרחב ביותר בין כל משתתפי האירוע ופרמטרים נוספים.

איך לבחור תקליטן לבר מצווה
איך לבחור תקליטן לבר מצווה

מוזיקה לבר מצווה – מה השתנה לאורך השנים?

במידה וגם אתם חגגתם בר/בת מצווה אי-שם במהלך שנות ה-80 של המאה החולפת, קרוב לוודאי שאותו תקליטן לאירועים אשר ליווה את אירוע בר/בת המצווה שלכם, הגיע למקום בו התקיים האירוע שהוא מצויד במערכות הגברה, קופסאות גדולות של תקליטים, אורגני אורות בגדלים שונים ואלמנטים נוספים אשר נועדו לאבזר את עמדת התקליטן.

מאז ועד היום, השתנו סדרי עולם בענף האירועים בכלל וענף המוסיקה לאירועים בפרט, וכל דיג'יי לבר מצווה מגיע למקום בו מתקיים האירוע שבאמתחתו ערכת דיג'יי אותה הוא נושא בתוך "קייס" אחד. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שרוב אולמות האירועים והמועדונים בהם מתקיימים אירועי בר מצווה בימינו, מאובזרים כבר במערכות הגברה וסאונד ומערכות תאורה מתקדמות אליהן התקליטן מתחבר מעמדת הדיג'יי המובנית עבורו במקום.

כיצד לבחור דיג'יי לבר מצווה – טיפים ועצות

המוסיקה באירועי בר מצווה מהווה חלק בלתי נפרד ממרכיבי האירוע והיא אמורה ללוות את כל שלבי האירוע מתחילתו ועוד סופו המוצלח. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לבחירת זהותו של איש המקצוע האמון על הצד המוסיקאלי של האירוע, כאשר הליכי הבחירה בו חייבים להיעשות בהתאם למספר פרמטרים מקדימים הכוללים בין היתר:

  • המקום בו אתם בוחרים לקיים את האירוע- במידה ומדובר באולמות ומועדוני אירוח מודרניים קרוב לוודאי שהמקום מאובזר כבר במערכות הגברה ותאורה והתקליטן אינו נדרש לדאוג להן, אך במידה ואתם בוחרים לקיים את האירוע במרחבי הטבע, מסעדות לאירועים ו/או בשטח בית פרטי כזה או אחר, שירותי המוסיקה המוצעים לכם חייבים לכלול גם פתרון טכני –מקצועי באמצעות מערכות הגברה ותאורה.
  • הרכב האורחים שלכם באירוע- בחירתו של תקליטן לבר מצווה חייבת להיעשות גם בהתאם למספר המשתתפים באירוע והרכב האורחים, כלומר, מאפייני גיל. אופי האירוע, מספר המשתתפים בו והרכב האורחים הינם מאפיינים הקובעים בסופו של דבר את הקו המוסיקלי המותאם ביותר לאירוע בר המצווה אותו אתם עומדים לקיים ולכן בהליך בחירת התקליטן לאירוע  הוא וגם אתם חייבים לתת עליהם את הדעת. לדוגמא, במידה ואתם עומדים לקיים אירוע המיועד בעיקר לחבריו וחברותיו של ילדיכם החוגג בר מצווה, מומלץ לשכור את שירותיו של דיג'יי המתמחה באירועים מסוג זה. במידה ואתם בוחרים לקיים אירוע משולב המיועד גם לבני המשפחה המורחבת, גם לחבריכם הקרובים וגם לחבר'ה הצעירים של ילדיכם, חשוב שהסגנון המוסיקאלי אשר יוצע לכם במהלך האירוע יותאם לכל אחד ואחת ממשתתפי האירוע.

בנוסף לשני התנאים המקדימים הנ"ל, הליך הבחירה בכל נותני השירות המוסיקאליים לאירועי בר המצווה של ילדיכם, חייב להיעשות במסגרת פגישות מקדימות אותן תקיימו עם מספר תקליטנים מובילים בתחום וזאת לצרכי קבלת ייעוץ מוסיקאלי ובחירת הסגנון המוסיקאלי הנכון בהתאם לצרכי האירוע אותו אתם מתכננים.

כמו כן, מומלץ לבדוק את הניסיון המקצועי העומד לרשות התקליט ואת היקף הציוד העומד לרשותו. כמו כן, חשוב לקבל המלצות אישיות מצד לקוחות אשר כבר שכרו את שירותיו של התקליטן לאירועי בר המצווה של ילדיהם. ברוב המקרים, מומלץ גם לבקר (באופן פיזי) באחד מאירועי בר המצווה בהם התקליטן אותו אתם עומדים לשכור מקיים וזאת לצרכי התרשמות מעשית מהאופן בו הוא "מגיש" את המוסיקה במהלך האירוע.

בחירת תקליטן לבר מצווה –מה עוד חשוב לנו שתדעו…

אירועי בר מצווה הנחגגים בימינו מורכבים (ברוב המקרים) ממספר שלבים שונים הכוללים בין היתר את שלב קבלת פני האורחים, טקס הכניסה של כוכב האירוע ובני משפחתו, טקס בר המצווה, וכמובן, שלב מסיבת הריקודים הנחשב לשיאו של האירוע.

כפועל יוצא מכך, אנשי המקצוע העוסקים במתן שירותי מוסיקה לאירועי בר מצווה, נדרשים להתאים את עצמם לכל אחד משלבי האירוע השונים והם אלו אשר ידאגו לבחור עבורכם את פס הקול הנכון אשר ילווה את כל אחד משלבי האירוע השונים.

היוועצות מוקדמת עם התקליטן בנוגע לסגנונות המוסיקאליים המועדפים עליכם והתאמתם לאופי האירוע עליו אתם חולמים, תאפשר לו להתאים את הקו המוסיקאלי המדויק והנכון ביותר עבור שלבי האירוע השונים. לאחר שכבר בחרתם בזהותו של תקליטן לבר מצווה, הקפידו לעמוד איתנו בקשר רציף לאורך הימים המקדימים לאירוע וציינו בפניו את כל האלמנטים ההפקתיים (אטרקציות וכדומה) אותם אתם מתכננים לשלב במהלך האירוע. ככל שהתקליטן יידע יותר על מרכיבי האירוע ואופי האירוע אותו אתם עומדים לקיים, כך הוא יוכל להתאים באופן המדויק ביותר את פס-הקול לאירוע.

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *